כתיבה ניטרלית מגדרית, שפונה לכל מגדר בצורה שווה, היא אתגר.

כפתור ניטרלי מגדריתבאנגלית זה קל: “Click Here” זה גם לחץ כאן, גם לחצי כאן וגם לחצו כאן. ואם ממש נתעקש, אז גם לחצנה כאן. אבל עברית היא שפה מגדרית. כמעט כל דבר הוא זכר או נקבה. במיוחד כשנרצה לכתוב לקהל יעד שהוא גם וגם, בזמן שאין לנו מושג אם טקסט מסוים יגיע לעיניים של גבר או של אישה.

החדשות הטובות הן שיש פתרונות.

קליק לצפייה בהרצאה ובה 10 שיטות לכתיבה ניטרלית מגדרית שאינן לוכ/סנים ונקו.דות (בעלות 48 ש”ח בלבד)

מה הבעיה בלוכסנים ונקודות?

הפתרון הכי קל הוא להשתמש בלוכסן או בנקודה א-מגדרית: נהג/ת, אוכל/ת, סטודנטים.ות, מעצב.ת. אבל… טוב, קודם כל זה לא תקין דקדוקית לשלב סימני פיסוק באמצעי מילים. חוץ מזה ששימוש בלוכסן או נקודה עלול ליצור מילים שלא קיימות, כמו “איש/ת מקצוע” (כשצריך לומר “אשת” ולא “אישת”).

אבל גם אם נסכים שהשימוש בלוכסן או נקודה הוא פתרון סביר לכתיבה ניטרלית מגדרית של טקסטים קצרים, נניח על כפתור, או כותרת – אז וואי וואי מה שקורה כשהטקסטים האלה נעשים ארוכים יותר.

דוגמה:

הנה לכם ולכן טקסט שפונה לכל הא.נשים, גם לגברים וגם לנשים, שיכול אולי להופיע באתר, בדף נחיתה ו/או בפוסט שלכם/ן. לא חשוב באיזה תחום אתם.ן עוסקים/ות: אם יש ביניכם או ביניכן מעצב/ת גרפי/ת, עורך/ת דין, מדריכ/ת הורים ו/או טכנאי.ת מזגנים – כל איש מקצוע או אשת מקצוע בעולם! – בטח שאתם/ן יכולים/ות לכתוב בעצמכם.ן טקסט כזה!

איזה ניסוח מסורבל. אם נכתוב פוסט, ניוזלטר, דף נחיתה, כשהכל מלא בלוכסנים ובנקודות האלה, זה יהיה פשוט בלתי קריא.

כתיבה ניטרלית מגדרית אלגנטית? אפשר!

אני כותב תוכן כבר כמה שנים טובות. ברירת המחדל שלי, אלא אם נתבקשתי לכתוב אחרת, היא ניטרליות מגדרית. רוב הטקסטים שאני כותב ללקוחותיי הם בשפה שפונה בצורה שוויונית לגברים ולנשים. אני חושב שגם אם קהל היעד הוא 100% גברים או 100% נשים, עדיין כדאי לכתוב בשפה ניטרלית מגדרית. ואני הכי אוהב לכתוב טקסט שפונה בו זמנית גם לגבר יחיד ולאישה יחידה.

ואני מעדיף לא להשתמש בלוכס/נים ונקו.דות.

אז איך?

בהרצאה קצרצרה, פחות מחצי שעה, אני מציג ומדגים שיטות כתיבה ניטרלית מגדרית אלגנטית: איך לכתוב בצורה שוויונית גם לגברים וגם לנשים בטקסט אחד, בלי לוכסנים ונקודות באמצעי מילים. בעזרת השיטות שמתוארות בה, אפשר לכתוב טקסט קולח, טבעי ונעים לקריאה על ידי כולם וכולן. וזה אפילו לא מסובך.

ההרצאה בתשלום. פרטים נוספים כאן. קליק!

 

כתיבה ניטרלית מגדרית אלגנטית (2)

לשתף ב-

פוסטים נוספים שיכולים לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Phone
WhatsApp
Messenger
Messenger
WhatsApp
Phone
Scroll to Top
דילוג לתוכן