ת’רדס היא רשת חברתית חדשה יחסית. היא מגיעה מאותו בית של פייסבוק ואינסטגרם, ודומה מאוד למתחרה הישירה שלה – טוויטר (ששינתה לאחרונה את שמה ל-“X”, אבל עדיין מכונה טוויטר). נכון לעכשיו היא מעוררת עניין רב בעולם ושוברת שיאי הורדה, וזו הזדמנות להביא כאן כמה טיפים לכתיבה בת’רדס. שזה נהדר, כי יש הרבה מאוד מאפיינים דומים בין ת’רדס לטוויטר, ולכן רוב  הטיפים שלהלן מתאימים לשתיהן.

אגב, איך כותבים את זה בעברית: ת’רדס או טרדס, ואולי משהו אחר? 

חמישה טיפים לכתיבה בת’רדס (וגם בטוויטר)

1. נכתוב בתמציתיות

נכון לרגע כתיבת שורות אלה, מגבלת התווים עומדת על 500 תווים בת’רדס ו-280 בטוויטר. אם נכתוב יותר מזה בפוסט יחיד – הוא ייקטע או לא יעלה. המגבלה הזו מחייבת אותנו לשקול מילים ולהתמקד בעיקר, ולכן נקפיד על כתיבה קצרה, עניינית ובהירה.

2. נשמור על קשר עם הקהל

זו רשת חברתית, אז יש חשיבות עצומה לאינטראקציה בינינו לבין העוקבים והעוקבות. לכן נשאל שאלות, נענה לתגובות, נתייחס לאזכורים של אחרים אותנו, וכשזה מתאים – נתייג אחרים.

3. נוסיף תמונות וגיפים

ת’רדס נחשבת לרשת חברתית מבוססת טקסט, אבל לכל פוסט אפשר להוסיף קישורים, תמונות, גיפים וסרטונים. הבה נראה: קישור מוביל אל מחוץ לפלטפורמה (והפלטפורמה לא רוצה בכך). וסרטון וידאו… לא תמיד יש לאנשים כוח, חשק, או אפשרות לצפות בו. כלומר מבין האפשרויות שהזכרתי, הוספת תמונות וגיפים מושכת את העין בצורה הקלה והפשוטה ביותר.

לפטופ סרוג

4. נכתוב כמו שאנחנו מדברים

גם אם ת’רדס משמשת אותנו לשיווק, נעשה את זה באלגנטיות. לא נהיה בוטים ונשתמש בלשון שיווקית מוגזמת, אלא נכתוב כמו שאנחנו מדברים. ככה זה, אנשים נוטים להתחבר יותר לאנשים, ולא כאלה שדוחפים להם פרסומת כל הזמן.

5. נעשה הגהה לפני הפרסום

נוודא שאין שום שגיאות במלל שכתבנו, ואם קלטנו שגיאה, נתקן אותה לפני הפרסום. זה נכון במיוחד בת’רדס שנכון לרגע זה זמינה לשימוש רק במובייל – וכולנו יודעים מה קורה כשהתיקון האוטומטי מרים את ראשו המכוער. במיוחד אם הטקסט שלנו קרוב מאוד למגבלת התווים, תיקון אוטומטי עלול ‘לדחוף’ את המלל אל מעבר למותר; וכך לא רק שהוא לא יהיה ברור – הוא גם ייקטע. איזה בלאגן!

ואלה היו 5 טיפים לכתיבה בת’רדס (וגם בטוויטר/X)

שכחתי משהו? יש לך טיפ כתיבה נוסף שכדאי להזכיר במסגרת הרשימה הזו? אשמח לדעת בתגובות.

ואם בא לך לעקוב אחריי:

זה הפרופיל שלי בת’רדס

וזה הפרופיל שלי בטוויטר/X

 

לשתף ב-

פוסטים נוספים שיכולים לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Phone
WhatsApp
Messenger
Messenger
WhatsApp
Phone
Scroll to Top
דילוג לתוכן